Lajme

I morren lekët në mes të Tiranës, zbulohet shuma që i morën 55 vjeçarit

Një grabitje ka ndodhur në mes të Tiranës, ditën e sotme. Rreth orës 08:40 në rrugën e Kavajës në kryqëzimin me rrugën “Mihal Duri”, Qani Zili, 55 vjeç, i cili po udhëtonte motor dhe transportonte vlera monetare nga një pikë e këmbimit valutor në një pikë tjetër ka rënë pre e dhunës dhe e grabitjes nga dy persona.

Këto të fundit i janë afruar me një motor pa targa dhe e kanë goditur me sende të forta në skafandë. Nga g oditjet e shumta, Qani Zili është rrëzuar nga motori. Në këtë moment dy autorët i kanë marrë edhe një shumë të konsiderueshme parash.

G rabitësit kanë mundur t’i marrin punonjësit të Exchange një shumë prej tre milion lekësh të vjetër. Pasi kanë grabitur shumën e parave, dy autorët kanë tentuar të largohen por pak metra më tutje ata janë përplasur me një makinë.

Në këtë moment ata kanë braktisur motorin dhe janë larguar nga vendi i ngjarjes në këmbë. Mësohet se autorët kanë qenë të maskuar ndërsa pritet që të hapen edhe kamerat e sigurisë për të hedhur më shumë dritë rreth ngjarjes. Ndërkohë po ekzaminohen edhe të dy motorët që janë gjetur në vendin e ngjarjes për të parë nëse ka gjurmë nga autorët.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: