Lajme

I njohur për personazhin “Tomka”, ndërron jetë në moshën 57-vjeçare aktori Enea Zhegu

Shuhet në moshën 57-vjeçare aktori i njohur Enea Zhegu. Ai ka mbyllur sytë përgjithmonë në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Zhegu ishte i njohur për rolin e tij “Tomka” te filmi me regji të Xhanfize Kekos “Tomka dhe shokët e tij”.

Ai ka qenë pjesë e disa prej filmave më të njohur shqiptar si “Lulëkuqet mbi mur”, “Njeriu me top”, “Një jetë më shumë”, etj.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close