Lajme

I nxehti afrikan godet Shqipërinë, ja sa do të arrijnë temperaturat sot

Temperatura të larta mbi 35 gradë parashikohen këtë fundjavë në disa qytete të vendit. Sinoptikanët e Shërbimit Meteorologjik Ushtarak thonë se moti do të jetë i kthjellët në mëngjes por në mesditën e pasditen e ditës së shtunë me vranësira shtresore.

Në zonat malore do të marrin zhvillim dhe lokalisht do të pasohen nga reshje shiu.

Ditën e diel moti përgjithësisht parashikohet i kthjellët me vranësira kalimtare në male.

Era do të fryjë nga verilindja e veriperëndimi e lehtë e mesatare në bregdet. Valëzimi në dete i forcës 2 dhe 3 ballë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close