Lajme

I nxehti përvëlues, zjarret e para përfshijnë Vlorën

Për shkak të temperaturave të larta që kanë përfshirë vendin, sot është konstatuar një vatër zjarri në zonën e Vlorës, perkatësisht midis fshatit Radhimë dhe Tragjas.

Mësohet se forcat e zjarrëfikes dhe policisë janë në terren për të bërë të mundur izolimin e vatrave të zjarrit.

Flakët të ndihmuara dhe nga era janë duke djegur kryesisht shkurre, por duke rrezikuar dhe stanet apo dhe vreshtat që ndodhen përgjatë bay passit mbi fshatin Radhimë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close