Lajme

I ra të fikët para procesit të vaksinimit në Vlorë, mjeku niset me urgjencë drejt Tiranës

Piro Begaj, kryevaksinuesi që pësoi gjendje të fikti pak para nisjes së procesit të vaksinimit në Vlorë është nisur drejt Tiranës për një ndihmë të specializuar mjekësore.

Burime bëjnë me dije se ai ka pësuar ishemi (hemorragji cerebrale) për shkak të luhatjes së tensionit.

Mjeku u ndje keq pak para nisjes së vaksinimit për mjekët dhe infermierët në pallatin e sportit në Vlorë.

Megjithatë procesi i vaksinimit të tyre vazhdoi normalisht, ndërsa prezent ishin edhe kryeministri Edi Rama dhe ministrja e shëndetësisë Ogerta Manastirliu.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close