Lajme

I riu në pranga pasi përplasi italianen, arrestohet edhe bashkëmoshatarja e tij që e përkrahu

Një 22-vjeçare është vënë në prangat e policisë së Durrësit, për shkak se akuzohet për veprën p enale “Përkrahja e autorit të k rimit”.

E arrestuara është A.B., 22 vjeçe, banuese në Durrës. Sipas policisë ajo ka përkrahur Endri Zajën, i cili po ashtu u ar restuar ditën e djeshme në plazhin e Durrësit. Ky i fundit disa ditë më parë përplasi një shtetase italiane dhe më pas u largua nga vendi i ngjarjes.

Njoftimi i policisë: Në vijim të informacionit të dhënë për arrestimin e shtetasit, Endri Zaja., 22 vjeç, ju informojmë se: Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, në vijim të hetimeve të kryera arrestuan në flagrancë shtetasen A.B, 22 vjeçe, banuese në Durrës, për veprën penale “Përkrahja e autorit të k rimit”. Materialet i kaluan P rokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: