Lajme

I riu nga Korça me profesionin jo të zakontë! Vetëm 3 persona në Shqipëri e ushtrojnë (Foto)

Quhet Juxhin Mitrollari, dhe prej shumë vitesh punon si Teknolog Ortoped ne qytetin e Fierit, ku ka hapur dhe kliniken e tij private.

Profesioni i tij eshte teper i vecante dhe i domosdoshem per shume persona te cilet kane probleme me gjymtyret e tyre.

Juxhini nderton ne punishten e tij aksesore te ndryshem, si proteza, orteza dhe korse te cilat u vijne ne ndihme personave me probleme ne gjymtyret e tyre dhe ne shtyllen kurrizore.

Ky profesion eshte i rralle ne Shqiperi, ky sipas Juxhinit, vetem 3 persona te tjere e ushtrojne, duke e bere dhe me te domosdoshem kete sherbim ndaj njerezve te cilet vertete kane nevoje ti krijojne vetes te gjitha lehtesirat e nevojshme.

Per te gjithe ju qe jeni te interesuar te kontaktoni me Juxhinin, e gjeni ne qytetin e Fierit perballe “Shtëpisë së të Moshuarve” ose ne numrin e celularit +355 69 602 9727 Ne facebook me emrin: Punime protezash dhe ortezash
Ne instagram: protezaorteza

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close