fbpx
Lajme

I riu që shpëtoi vajzën 4-vjeçare tregon ngjarjen (Video)

Mbrëmjen e djeshme një ngjarje e frìkshme ndodhi në Korçë. Një i ri rreth moshës 20-vjeç tentoi të rrēmbente nga e ëma një vajzë 4-vjeçare. Fatmirësisht një adoleshent ndërhyri në kohë duke shpëtuar vogëlushen.

Së fundmi adoleshenti ka treguar për “Report Tv” se si ka ndodhur ngjarja dhe se si ka arritur të shpëtojë 4-vjeçaren.  Ai ka treguar se e ka ndjekur autorin dhe më pas e ka ndaluar. Në vendngjarje ka kaluar dhe policia. “Ishte e ëma dhe vajza, kaluan nga rruga. Unë isha me dy shokë, e pamë atë tipin që po iu shkonte mbrapa t’i merrte vajzën. E thirrëm dhe iku me vrap nga lagjja.

E ndoqa me vrap, u lodh ai nga vrapi dhe e ndalova. Erdhën dy-tre shokët. Rastisi që kaloi policia dhe e kapi policia pastaj. wqAi tentoi t’ia merrte nënës vajzës nga duart, , ajo e tërhoqi. Nëna u tremb, u trōmaks. Në ato momente vajza ishte e trembur”, ka treguar djali.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button