Lajme

I shkriu djalin 14 vjeçar në acid, babai i Giudseppe: Po më doli para nuk di ç’ndodh…

I penduari i drejtësisë në Itali, Santino de Matteo ka reaguar pas lirimit të ish bosit mafioz që i shkriu të birin, Giuseppe. “Unë nuk kam fjalë për këtë që po ndodh, shteti u mashtrua. Ai ka mby tur edhe një vajzë shtatzënë, Antonella Bonomo 23 vjeçe dhe i tor turoi të fejuarin. E beri pa arsye, ajo nuk dinte gjë. ai ka bërë gjëra të tmerrshme, thjesht nuk i përket racës njerëzore”” ; me këto fjalë de Matteo që vazhdon të qëndrojë në një vend të fshehtë, reagoi ndaj lirimit të Giovanni Brasca pas 25 vitesh burg.

“Ai duhet të humbte jeten prapa hekurave, aty duhet të kalbej”, vazhdon i penduari që humbi të birin vetëm sepse Brusca me të vëllain Renzo, për llogari të Toto Riinës, deshën t`i mbyllnin gojën e ta shantazhonin që të mos fliste. Ata e moren Giuseppen për gati dy vjet, e pastaj i oren jeten Për të zhdukur gjurmët, Brusca e shkriu trupin e 13 vjeçarit në acid. “E njihte djalin tim që fëmijë, kishte luajtur dhe play station me të. E prapë, e hodhi në acid. Po a paguhet me 20 vjet burg një tmerr i tillë? Nuk kam asnjë varr se ku ta qaj. Nëse e shoh atë njeri në rrugë, unë jap garanci për atë që mund të ndodhë”, është shprehur de Matteo.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: