Lajme

I shpallur në kërkim për keqtrajtimin e të miturve, arrestohet 49-vjeçari në Fier. Në pranga dhe një 25-vjeçar i akuzuar…

Policia e Fierit ka arrestuar dy shtetas të shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale. Në pranga ka përfunduar shtetasi 49-vjeçar me inicialet I.H., i cili rezulton i shpallur në kërkim  për veprat penale “Keqtrajtimi i të miturve” dhe “Veprime në kundërshtim me vendimin e Gjykatës”.

Gjithashtu nga policia është arrestuar dhe një 25-vjeçar i shpallur në kërkim për veprën penale të mashtrimit.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan prokurorisë për veprime të mëtejshme.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Fier, në vijim të punës për kapjen dhe vënien përpara përgjegjësisë penale të personave të shpallur në kërkim, si dhe mbështetur nga inteligjenca informative, lokalizuan dhe vunë në pranga shtetasit në kërkim:

-I. H., 49 vjeç, banues në Fier, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Fier, me vendimin e datës 19.10.2022, i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Keqtrajtimi i të miturve” dhe “Veprime në kundërshtim me vendimin e Gjykatës”;

-E. M.(H)., 25 vjeç, banues në Fier, për veprën penale “Mashtrimi”, pasi në datën 31.03.2022, me anë të mashtrimit, i ka marrë një shtetasi, automjetin tip “BMË”, me pretendimin për ta riparuar në një servis dhe nuk ia ka kthyer më.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Lushnjë referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal për shtetasin L. M., 69 vjeç, banues në Lushnjë, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj bashkëjetueses së tij.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme”, thuhet në njoftimin e policisë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close