Lajme

I theu dy brinjë…/ Rrihte dhe kërcënonte të dashurën, arrestohet 38-vjeçari shqiptar në Itali

Autoritetet italiane kanë arrestuar ditën e sotme një 38-vjeçar me origjinë shqiptare, pasi akuzohet se keqtrajtonte partneren e tij.

Sipas mediave të huaja gjithçka nisi 30 qershorin e kaluar, kur një grua 45-vjeçare shkoi në urgjencën e spitalit San Jacopo në Pistoia për të marrë trajtim mjekësor pas lëndimeve të shumta në kokë dhe në pjesën e bustit.

Mjekët zbuluan se gruaja kishte dy brinjë të thyerja dhe ënjtje të ndryshme. Nga rikonstruksioni i ngjarjeve rezultoi se 38-vjeçari e kishte kërcënuar, ofenduar dhe rrahur partneren e tij.

Ai kishte shkuar në punën e saj për ta kontrolluar, i kishte parë telefonin, madje dhe i kishte kontrolluar pjesët intime për të mësuar nëse kishte pasur marrëdhënie të tjera me meshkuj.

Ndaj edhe prokurori akuzoi 38-vjeçarin shqiptar për keqtrajtim në familje dhe dhunë, por dënimi ndaj tij ende nuk është marrë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close