Lajme

Igli Cara mesazh të ‘koduar’ për PD-në

Ish-deputeti Igli Cara ka kujtuar ditën e sotme Sokol Olldashin në 8-vjetorin e vdekjes., duke dhënë një mesazh të koduar për gjendjen aktuale të Partisë Demokrati Cara duket se ka rezerva për lidershipin e Bashës, gjë në fakt edhe është kuptuar nga pozicionimi i tij krah Berishës me pjesëmarrjen në “Foltore”.

Teksa kujton zgjedhjet për kryeter të PD-së në 2013-ën, kohë kur Olldashi humbi përballë Bashës, Cara kujton fjalët e mikut të tij, “profecia” e të cilit sipas Carës është bërë realitet. Bisedat e mbrëmjeve të vona, me Sokolin, pas zgjedhjeve për kryetarin e Partisë Demokratike në 2013, kishin trishtim, reflektim, projeksione për të ardhmen … Midis shumë gjërave të mençura të tij, kujtoj si sot: “- Do të vijë një ditë dhe do të shohim…!” Profecia u bë realitet ! I paharruar kujtimi yt, Kol Olldashi!

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: