Lajme

Ikën Baçi, Basha komandon në krye të PD-së

Kreu i PD Lulëzim Basha komandon në krye të degës së PD Fier ish kreu e Bashkisë Mallakastër Agron Kapllanaj.Kapllanaj është shprehur për Abc News se komandimi i tij në krye të demokrateve të Fierit ka ardhur pasi ish kreu i mëparshëm i PD Fier Luan Baçi ka bërë dorëheqjen dhe është deputet i PD.

Komandimi i Kapllanaj është argumentuar në bazë të statutit të kësaj partie dhe do të vijojë deri në zgjedhjet e reja në PD sipas parimit një anëtar një votë. Kujtojmë se Luan Baçi ka dalë në krah të ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili aktualisht është duke bërë një “tur” të “Foltoreve” nëpër Shqipëri me synimin për t’i kthyer sovranitetin, siç është shprehur ai, Partisë Demokratike. Në “Foltoren” e Fierit ka qenë i pranishëm edhe Baçi.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: