Lajme

Ikja e studentëve shqiptarë, Presidenti Meta me reagim të fortë: Ndal largimit të trurit

President i Republikës, Ilir Meta ka reagur mjaft i shqetësuar ditën e sotme në lidhje me fenomenin e largimit të “trurit të vendit”. Në një postim në Facebook, Meta shprehet se 92% e studentëve për Mjekësi, 79% e studentëve për Ekonomi dhe 64% e studentëve për Pedagogji, duan të largohen nga Shqipëria.

“NDAL LARGIMIT TË TRURIT! Më shumë se kurrë, Shqipëria ka sot nevojë për shpresë dhe besim,” shkruan Meta.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close