fbpx
Lajme

IKMT aksion te Gjiri i Lalzit, nis prishja e 30 objekteve

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur mëngjesin e kësaj të hëne një aksion në Gjirin e Lalzit. Përmes një deklarate IKMT bë të ditur se do të prishen 30 objekte me funksione shërbimi, një deri në dy kate, me konstruksione druri dhe metalike. Sipas IKMT, objektet janë të gjitha pa leje.

“IKMT prish 30 objekte në Gjirin Lalëzit Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur mëngjesin e sotëm një operacion në Gjirin e Lalzit. Do të prishen 30 objekte me funksione shërbimi, një deri në dy kate, me konstruksione druri dhe metalike. Objektet janë të gjitha pa leje”, thuhet në njoftim.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button