Lajme

IKMT me “grusht të hekurt”, vijojnë shembjet e ndërtimeve pa leje në Radhimë

IKMT vijon operacionin “Bregdeti Ynë” duke shembur të gjitha ndërtimet pa leje. Ditën e sotme në Radhimë fadromat kanë shembur të tjera ndërtesa të cilat ishin pa leje. Më herët ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi tha se  “Bregdeti Ynë” nuk është vetëm një aksion, por punë sistematike që do të vazhdojë në gjithë bregdetin dhe zonat et jera të vendit për të liruar hapësirat e zaptuara nga ndërtimet pa leje. Faza e parë e operacionit në qershor rezultoi me shembjen e 130 ndërtimeve pa leje, 132 milionë lekë gjoba dhe 86 subjekte.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close