fbpx
Lajme

”Ikni nga trotuari, dilni në rrugë”, policia konfrontohet me studentët: Do na hidhni të na shkelin makinat?!

Policia është konfrontuar sot me studentët që po protesojnë para kryeministrisë prej disa ditësh në kërkim të plotësimit të 8 pikave të kërkuara ndaj qeverisë.

Punonjësit e policisë u kanë kërkuar studentëve të largohen nga trotuari dhe të dalin në rrugë por pa u garantuar sigurinë.

“Domethënë ne të protesojmë në rrugë, por ju nuk na garantoni sigurinë? Domethënë do na hidhni në rrugë të na shkelin makinat”, thonë studentët.

Konfrontimi është bërë publik nëpërmjet një videoje të të postuar në facebook nga protestuesi Klajdi Bello.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button