fbpx
Lajme

Ilir Meta i papërmbajtshëm: Popullin do ta ngre unë, po vjen momenti final, jam lideri i Shqipërisë sot!

Presidenti Ilir Meta, i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, ka folur me një ton majft të ashpër ndaj kryeministrit Rama dhe ka paralajmëruar se ai do të ngrejë popullin, në një “moment final” për t’u përballur me të keqen. Meta tha se, ai është lideri i Shqipërisë sot dhe se populli do të ngrihet bashkë me të.

“Mos ki merak fare, popullin e ngre unë dhe vetëm një herë do ta ngre, në ditën e fundit! Tani po vjen momenti final, kam detyrë t’i paralajmëroj të gjithë. Se mos thonë presidenti bëri një gjë që nuk na tha! Ky po e fton popullin në referendum. Presidenti bën çdo gjë që kohën e duhur!

Këtë krizë nuk e kam krijuar unë, por Edi Rama dhe disa ndërkombëtarë palaço, që shyqyr që nuk janë më në Shqipëri, për t’i dhënë Edi Ramës reformën në drejtësi.

Do e shohim kush është më i forti, më i forti është populli shqiptar. Do ta shohim! Edhe në 2 mars, thatë nuk do të dalë njeri, por unë sot, nuk dal dot në rrugë, sepse më thonë njerëzit , ‘shpërndaje’.Unë jam lideri i Shqipërisë sot, populli shqiptar me mua, s’më interesojnë fare partitë, më intereson e ardhmja e Shqipërisë”, tha Meta./TPZ.al/

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button