Lajme

Incidente sërish në Mesdhe, përplaset anija turke me cisternën greke, 4 peshkatarë turq humbin jetën

Incidente sërish në Mesdhe, përplaset anija turke me cisternën greke. Vdesin 4 peshkatarë Turq .Së paku 4 peshkatarë turq humbën jetën pas përplasjes mes një tankeri me flamurin grek dhe një anije turke të peshkimit sot në Mesdhe, njoftuan autoritetet lokale. Zyra e guvernatorit të provincës jugore Adana njoftoi se u gjetën trupat e 4 prej 5 personave në bordin e anijes së peshkimit.

Komanda e Rojës Bregdetare të Turqisë gjithashtu përmes një deklarate të mëparshme theksoi se përpjekjet e kërkimit dhe shpëtimit ishin nisur për personat e zhdukur. Përplasja ndodhi 15 milje detare larg qarkut Karatas të Adanas në ora 5:50 të mëngjesit sipas kohës lokale (02:50 sipas kohës së Evropës Qendrore), thuhet në deklaratë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: