Lajme

India përshihet nga përmbytjet, humbin jetën 30 persona

Të paktën 30 persona kanë humbur jetën ose janë zhdukur si pasojë e  përmbytjeve të ndodhura ditët e fundi në Indinë Jugore. Mediat e huaja bëjnë me dije se ekipet e shpëtimit kanë bërë të mundur gjetjen e 12 trupave të pajetë në Andhra Pradesh. Ndërkohë akoma nuk ka asnjë informacion në lidhje me fatin e 18 personave të tjerë. Ndërkaq nga tetori e deri më tani dhjetëra njerëz kanë humbur jetën në indi si pasojë e përmbytjeve dhe e rrëshqitjes së dherave.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: