Lajme

Investigimi / Kushëriri u grabiti pronën në Dhërmi, drejtësia favorizon hajdutët

Ilia dhe Marko Koka denoncuan në Stop se si kushëriri i tyre, Elidon Gjikoka, i cili u kishte marrë me qira pronën dhe disa objekte turistike buzë detit në Dhërmi, u grabiti pronën me dokumente të falsifikuar dhe me ryshfet.

E gjithë procedura kryesisht u bë në Vlorë dhe konfirmimi përfundimtar u mor nga Tirana. Disa ditë pasi “Stop” transmetoi këtë rast, njëri nga vëllezërit Koka, Markoja, ndërroi jetë.

Në Prokurorinë e Tiranës u regjistrua procedimi penal për Elidon Gjikokën i cili u shpall në kërkim ndërkombëtar dhe sipas informacioneve, ndodhet në Angli me familjen e tij.

Për këtë çështje po heton paralelisht edhe prokuroria e Vlorës. Prokurori Ervin Karanxha konfirmoi, se shumë shpejt do shohim dhe rezultate konkrete mbi të gjithë personat, që janë përfshirë në tjetërsimin e pronës.

Në seancën paraprake gjyqtari Enkel Peza ka hequr përgjegjësitë penale për të gjithë ata, që çuan dy prokuroritë. Prokurori i Vlorës, Albert Kuliqi, duket qartë që favorizon të akuzuarit, që vetë ai ka dërguar në gjykatë si të pandehur, duke mos e apeluar vendimin e gjyqtarit Peza. Tv Klan

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close