Lajme

Ish-efektivi i RENEA-s rrëfehet në polici: U kundërpërgjigjëm për vetëmbrojtje

‘BalkanWeb’ zbardh të tjera detaje nga k rimi në Elbasan, ku mbeti i v rarë Pjerin Xhuvani dhe u p lagosën 4 persona të tjerë. Ngjarja ndodhi në lagjen ‘5 Maj’. Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar për ‘BalkanWeb’ dëshminë e Arbër Paplekës, ish-efektivit të RENEA-s, pak pas arrestimit.

Papleka, për të cilin thuhet se është pjesë e shtabit elektoral të Gazmend Bardhit, kandidat për deputet i PD-së në qarkun e Elbasanit, deklaroi në polici se ka q ëlluar për v etëmbrojtje. “Na q ëlluan me a rmë të parët. Ne q ëlluam për v etëmbrojtje”, mësohet të jetë shprehur autori i dyshuar për v rasjen e Xhuvanit. Mësohet se ai u a rrestua në afërsi të rrethrrotullimit të një qendre tregtare në hyrje të Tiranës, në tentativë për t’u arratisur.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: