Lajme

Ishin duke peshkuar, mbytet peshkarexha në Sazan, shpëtohen dy persona

Një varkë peshkarexhë është mbytur ditën e sotme në afërsi të ishullit të Sazanit.

Bëhet me dije se në peshkarexhë ishin dy persona që po peshkonin. Fatmirësisht 2 marinarët u shpëtuan nga peshkatarë të tjerë dhe Roja Bregdetare.

2 marinët arritën që të qëndronin në ujë për rreth 20 minuta para se të shpëtoheshin nga Rojet Bregdetare.  Dyshohet se peshkarexha është çarë dhe ka nisur më pas të marrë ujë, duke u mbytur.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close