Lajme

Ishte denoncuar e zhdukur prej dy vitesh, gjendet në Fier 32-vjecarja nga Lushnja

Është gjetur pas më shumë se dy vitesh e humbur shtetasja Etleva Biçaku.

Në 23 janar të vitit 2021, Biçaku u deklarua e zhdukur nga familjarët e saj, të cilët nuk ndalën kërkimet për të. Mësohet se Biçaku është gjetur ditën e sotme në fshatin Libofshë të Fierit, ndërsa aktualisht ndodhet në komisariatin e policisë në këtë qytet, në pritje të familjarëve të saj.

Biçaku ishte ndarë pas një martese gjashtë vjeçare në momentin që u zhduk. Ajo vuante nga depresioni dhe kishte qëndruar për disa kohë e shtruar në Spitalin e Elbasanit.

Familjarët dyshonin se ajo mund të ishte mbytur në lumin Shkumbin, pranë banesës së tyre. Ata e kërkuan përmes disa emisioneve televizive si dhe duke kërkuar ndihmën e qytetarëve në rrjetet sociale.

Për fat të mirë ajo është gjetur shëndoshë, ndërsa mbetet e paqartë se ku ka qëndruar gjatë këtyre dy viteve.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close