Lajme

“Ishte e tmerrshme të shikoje faullin e Kielinit mbi Saka”, mbrojtësi i Romës “ndez” Serinë A

Mbrojtësi i Romës, Kris Smolling në një intervistë për gazetën britanike ‘’The Telegraph’’, u ndal të fliste për marrëdhënien me trajnerin e ri Zhoze Murinjo si dhe për finalen e Europianit.

Smalling u shpreh se ishte e tmerrshme të shikoje Kielinin të bënte faull tek 19-vjeçari Saka, por pohoi se do të bënte të njëjtën gjë te kundërshtari.

’Me Murinjon kam punuar dhe kemi fituar disa trofe së bashku, shpresoj të jemi në gjendje të fitojmë prapë. Ishte e tmerrshme të shihje si tifoz i Anglisë atë episod, por nëse do të ndryshonim rolet do të kisha bërë të njëjtën gjë.

Falë tyre menaxhuan situatën, ndihmuan shumë shokët e rinj të skuadrës’’, tha qendërmbrojtësi i Romës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close