fbpx
Lajme

“Ishte në hije me të ëmën”, dëshmi tronditëse nga aksidenti që i mori jetën të miturit në Kakavijë: Ambulanca ishte bosh, skandal i zotit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në Kakavijë, ku burime bëjnë me dije për Faxëeb.al se autoambulanca ka përplasur një fëmijë, që qendronte me familjen e tij në radhë për të kaluar kufirin. Burime konfidenciale bëjnë me dije se fëmija ka humbur jetën si pasojë e përplasjes, ndërsa autoambulanca po transportonte një person që ishte ndjerë keq pas orëve të gjata në radhë. Mësohet se fëmija ka qenë në hije së bashku me të ëmën, në momentin kur është marrë përpara nga autoambulanca, shoferi i të cilës është shoqëruar nga ana e Policisë. Aksidenti ka ndodhur në afërsi të fshatit Bularat, ndërkohë që femija është i moshës 10-vjeçare. Kjo është padyshim një nga ngjarjet më të rënda të ndodhura në vendin tonë, ku fajtorët duhet kërkuar pikërisht te institucionet që kanë heshtur përgjatë këtyre katër ditëve, ku mijëra qytetarë shqiptarë janë lënë në mëshirë të fatit. Por ndryshe nga sa thonë burimet, qytetarët që kanë parë me sytë e tyre aksidentin thonë se ambulanca ka qenë bosh dhe po ecte me një shpejtësi shumë të madhe.

“Ishte me shpejtësi, ambulanca ishte bosh, skandal i zotit, skandal i zotit”, shprehen dëshmitarët që kanë parë me sytë e tyre këtë aksident të rëndë për gazetaren e Fax neës Ervina Shehaj. “E vrau djalin para syve tanë, e mori zvarrë djalin, ne na hodhi në kanal, djalin e shtypi e vrau, po rrinte me të ëmën në hije. Ishte para nesh, na e vranë para syve”, shprehen të tjerë qytetarë në dëshmitë e tyre dhëna për Fax News.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button