fbpx
Lajme

Ishte shpallur në kërkim, Abedin Oruçi u nxjerr ar mën punonjësve të Policisë

Ish-kryetari i Këshillit të Qarkut në Kukës dhe kandidati i Bindjes Demokratike për zgjedhjet e 30 qershorit, Abedin Oruçi i ka nxjerrë armën punonjësve të Policisë, dhe ka dëmtuar disa prej tyre, teksa ia ka mbathur me makinën e tij. Oruçi i cili ishte shpallur në kërkim për 3 vepra penale, ka bërë rezistencë ndaj ndalimit, dhe pasi ka përplasur punonjësit e Policisë ka arritur të largohet nga vendi i ngjarjes. Lidhur me këtë akt të rëndë kanë nisur hetimet, ndërsa në vendngjarje kanë mbërritur dy prokurorë të Kukësit dhe forca të shumta policie. E gjithë ngjarja bëjnë me dije burimet është zhvilluar pranë banesës së Uruçit.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button