Lajme

Itali, Gjenden 15 milionë euro të fshehura në mur (Foto)

Policia italiane ka gjetur të fshehura në një mur 15 milion euro dhe ka vënë në pranga tre persona. Në kuadër të operacionit  “Flashback”, në pranga kanë rënë 3 narkotrafikantë që menaxhonin një trafik ndërkombëtar hashashi në pjesën veriore dhe qendrore të Italisë.

Mediat italiane bëjnë me dije se shuma prej 15 milionë euro në prerjet 20 deri 500 euro e të paketuara në 28 kuti, janë gjetur brenda murit të një banese. Gjithashtu një shumë prej 167 mijë eurosh është sekuestruar në një ofiçinë. Ndërsa ende nuk dihet identiteti i autorëve.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: