fbpx
Lajme

Itali/ Shkatërrohet “Banda e Krishtlindjes”, arrestohen 2 shqiptarë

E ashtuquajtura “Banda e Krishtlindjes” është shkatërruar ditën e sotme nga policia italiane. Raportohet se në pranga kanë përfunduar dy shqiptarë. Këto të fundit dyshohet se kanë kryer një sërë grabitjesh gjatë Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri 2020 Në pranga kanë përfunduar shqiptarët Mario Kishta 21 vjeç, banues në provincën e Kremones dhe bashkëkombasi i tij 32 vjeçar Isuf Fishti.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button