Lajme

Itali/ Shkatërrohet grupi i grabitësve shqiptarë, mes gjashtë të arrestuarve edhe dy gra

Policia italiane ka goditur një grup grabitës, të përbërë nga gjashtë shqiptarë, konkretisht katër burra dhe dy gra. Mësohet se deri më tani janë arrestuar dy burra që janë lënë në burg dhe dy gra që janë lënë me masë sigurie arrest në shtëpi ndërsa dy burra të tjerë po nga Shqipëria janë shpallur në kërkim.

Gratë e përfshira, në fakt, luanin rolin e bazave dhe shtytësve të bashkëpunëtorëve. Ata janë përgjegjës për të pakën 14 vjedhje dhe grabitje shtëpish të kryera midis Alessandria, Asti, Cuneo dhe Pavia nga nëntori deri në dhjetor.

Hetimi, i cili rezultoi i suksesshëm falë edhe bashkëpunimit të qytetarëve, nisi me një vjedhje të kryer në muajin nëntor në Tortona.

Policia u gjeti katër makina të vjedhura dhe mallra të vjedhura me vlerë rreth 2500 euro. Baza e tyre logjistike ishte në zemër të Aleksandrisë ku ata jetojnë. Ata lëvizën lehtësisht, duke arritur në krahina të ndryshme. Kreu i bandës ishte në burg për krime të tjera të ngjashme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close