Lajme

Itali, shqiptarit i gjendet lëndë narkotike e fshehur në tullumbace

Një shqiptar u arrestua për posedim dhe shpërndarje të lëndëve narkotike në Itali.

Mësohet se shqiptari, identiteti i të cilit ende nuk bëhet i ditur, ra në gjurmët e policisë italiane si i dyshimtë, për faktin se lëvizte gjithmonë në makina të ndryshme. Kur vendosën ta ndalojnë, agjentët e policisë i gjetën vetëm para.

Ndërsa droga, kokainë e pastër, u zbulua gjatë kontrollit në shtëpi e paketuar në disa pako plastike të fshehura brenda disa tullumbaceve të futura në qese.

Agjentët e policisë pas zbulimit aluduan se paketimi i tillë u bë për të shmangur gjetjen e drogës nga ana e autoriteteve. Brenda shtëpisë u gjetën edhe peshore, 4740 euro, nga të cilat 3600 ishin monedha.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close