Lajme

Itali/ U grind më të bijën, babai e vret për datëlindjen e saj

Në Padova të Italisë babai Stellio Cerqueni 88-vjeçar ka qëlluar të bijën me a rmë z jarri dhe si rezultat i ka marrë jetën. V iktima, Dorjana Cerqueni e cila sapo kishte mbushur 60 vjeç u gjend e shtrirë në asfaltin përpara shtëpisë së saj në Sarmeola di Rubano pranë Padovës. Shkak thuhet të ketë qëne një debat mes tyre.

Ngjarja ndodhi mëngjesin e  ditës së premte më 17 shtator ku disa fqinjë dëshmitarë dhe të afërm që kishin ardhur për të uruar v iktimën u bënë spektatorë e situatës dhe njoftuan policinë vendase.

Babai dhe vajza nuk jetonin së bashku, burri jetonte në Monfalcone (Gorizia) dhe kishte arritur në shtëpinë e vajzës së tij për datëlindjen e saj.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: