Lajme

Italia kujton tragjedinë e Urës Morandi, mes 43 viktimave dhe dy shqiptarët Edin dhe Marjus

Katër vite nga shëmbja e  Urës Morandi e Italia kujton 43 personat mbetur viktimë e mes tyre dy të rinj shqiptarë Marjus Djerri  e Edi, ose Admir Bokrina 22 e 28 vjeç

Tragjedia ndodhi paraditen e 14 gushtit 2018, ora 11.36.

Në ora 10.30 do mbahet ceremonia përkujtimire në Genova me e në ora 11.36 në orën ekzakte të tragjedisë sirenat e portit e këmbanat e të gjitha kishave do të kumbojnë në shenjë nderimi.

Ndërsa në ora 8.30 të mëngjesit të sotëm u mbajt mesha përkujtimore me praninë dhe te Imamit të qytetit.

Pa kujtesë nuk ka përparim dhe viktimat e shembjes së urës Morandi nuk duhet të harrohen për asnjë arsye.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close