Lajme

Italia regjistroi 36,293 të infektuar dhe 146 humbje jete në 24 orë

Italia ka regjistruar 36,293 të infektuar nga 779,303 teste të kryera, ndërsa një ditë më parë u konfirmuan 30,798 raste pozitive nga 851,865 teste të kryera.

Po ashtu në 24 orët e fundit si pasojë e koronavirusit kanë humbur jetën edhe 146 qytetarë të tjerë krahasuar  me 153 që u regjistruan një ditë më parë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close