fbpx
Lajme

Italia sërish me shifra të larta, 686 humbje për shkak të covid

Janë konfirmuar 40 raste pozitive me Covid-19 në Vlorë. Sipas informacioneve, ndër të infektuarit janë edhe një jurist përmbarimi publik, një sekretar pranë Gjykatës së Apelit të Vlorës, si dhe dy kujdestare pranë Shtëpisë së Fëmijës në Vlorë.

Gjithashtu të infektuar kanë rezultuar edhe një edukatore në kopësht dhe çerdhe. Sakaq në sektorin privat janë prekur dy ekonomistë, një punonjës call centre.

Të prekur ka rezultuar edhe një nxënës në një shkollë jo publike. Rastet e tjera janë kryesisht raste kontakti me të infektuar të tjerë dhe pensionistë. Në 24 orët e fundit në Republikën e Shqipërisë janë regjistruar  545 raste të reja me Covid-19.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button