Lajme

Iu gjet drogë dhe euro në banesë, 3 të arrestuar në Itali, mes tyre 2 shqiptarë

Policia italiane ka arrestuar sot dy shtetas shqiptar dhe një kinez, pasi u kapën me një sasi droge.

Pas informacioneve të marra dhe vëzhgimeve të kryera në lokalin e shtetasit kinez, autoritetet kanë kontrolluar edhe banesën e menaxherit të tij dhe të dy personave të tjerë.

Gjatë kontrollin në banesat e shqiptarëve dhe të shtetasit kinez u sekuestruan 88 mijë euro, të ardhura këto nga trafiku i drogës dhe 3 kg drogë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close