Lajme

Iu v.r.a shoku në tavolinë, ai vetë u p.l.agos, sot u arrestua me…. Kush është Bledi Haka

Bledi Haka është emri i personit të arrestuar sot në Tiranë nga Forca e Posaçme “Shigjetat” e cila e ka konstatuar atë në drejtimin e një automjeti, që kur ka parë mjetin e Policisë ka kryer lëvizje të dyshimta.

Pas ndjekjes së tij në zonën e Liqenit të Thatë, u ndalua dhe kontrollua makina, në të cilën u gjetën sende që cuan në shoqërimin e tij në Komisariat.

Policia e akuzon Hakën për veprat penale “Mbajtja pa leje e a rmëve të ftohta” dhe ”Prodhimi dhe shitja e n a rkotikëve”.

Por kush është 38 vjeçari banues në Tiranë?

Ai rezulton të jetë plagosur në një lokal në zonën e Porcelanit, ngjarje e ndodhur në shtator 2012.

“Për shkak të një k onflikti të ndodhur në lokal në shtator 2012, i akuzuari Endrit Daci ka shkuar me armë aty dhe ka shtënë disa herë. Prokuroria e kishte akuzuar të pandehurin për v rasje të mbetur në tentative ndaj shtetasit Dritan Qello, 35 vjeç, i cili ka qenë i ulur në lokalin ku ndodhi k rimi së bashku me shtetasit Bledi Haka, 31 vjeç dhe Ervin L., 32 vjeç.

Tre personat që ndodheshin në tavolinë, dyshohet se kanë pasur një k onflikt me pronarin e lokalit, shtetasin me iniciale Sh.Sh, 47 vjeç. Ky i fundit besohet se u ka treguar të afërmve për k onfliktin që kishte me tre personat që ishin ulur në lokalin e tij dhe, për pasojë, nipi i pronarit, shtetasi Endrit Daci, ka shkuar në vendin e ngjarjes me një k a llashnikov. Ai ka sh tënë me a rmë, duke p lagosur sipas gjykatës, shtetasin Bledi Haka dhe Dritan Qello. I lënduar lehtë ka mbetur edhe vetë pronari i lokalit, i cili ka marrë ndihmë mjekësore ne spital”,shkruhej ne vitin 2013 per dosjen e prokurorise.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close