Lajme

Ja parashikimi i motit për ditën e sotme

Moti në vendin tonë ditën e sotme do surprizojë. Sipas MeteoAlb, temperaturat do shkojnë deri në 33 gradë, ndërsa do dominojë moti i kthjellët në zonat bregdetare. Ndërsa në zonat e ulëta dhe malore do ketë kthjellime por edhe vanësira të lehta. Ndërsa pjesa e dytë e ditës do ketë kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë territorin. Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 33°C. Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 28 km/h drejtimi kryesisht Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: