fbpx
Lajme

Ja si po i shpëtojnë vapës përvëluese shqiptarët… (Foto)

E diela, e hëna dhe e marta kanë qenë tre ditët më të nxehta që kemi përjetuar deri më sot, këtë sezon veror. Dje dhe sot, sipas sinoptikanëve, temperaturat arritën deri në 42 gradë.

Por me kalimin e ditëve pritet tërheqja e masat ajrore me origjinë nga Afrika e Veriut me temperaturat e mesditës të cilat do të zbresin në vlerat e tyre normale për periudhën në të cilën ndodhemi dhe neser e pasneser, e merkure, e enjte, sinoptikanet e Sherbimit Ushtarak Meteorologjik Shqiptar bene me dije se do te kete vranesira e shtrengata sidomos ne Veri te vendit.

Por ja disa momente pikante ne fotot me poshte, shkrepur nga LSA, qe tregojne se si e kane perballuar qytetaret ne Golem e ne Tirane sot vapen perveluese:

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button