fbpx
Lajme

Jahti “Crowbridge”, një mjet lundrimi oqeanik impresionues viziton portin e Durrësit

Jahti “Crowbridge”, i parë i inaguruar që nga periudha e mbylljes si pasojë e pandemisë COVID 19, i cili konsiderohet si një ‘injeksion optimizmi’ për ekzekutivët e studios së tij projektuese ndaloi këtë fundjavë për herë të parë Portin e Durrësit. Një mjet lundrimi oqeanik impresionues, me një gjatësi prej 42M dhe kapacitet zhytës prej 2.3M, i ndërtuar nga Cantiere delle Marche, i cili preku për herë të parë ujërat detarë muajin e kaluar.

Projektuar nga i famshmi Tommaso Spadolini me arkitekturë navale nga HydroTec, “Crowbridge”. Ai përfaqëson një jaht të mirëfilltë eksplorues me një siluetë e cila karakterizohet nga linja të pastra dhe plot hijeshi. Përtej estetikës së jashtme ky jaht motorrik zotëron edhe veçori tekniko-navale të jashtëzakonshme, siç është përshtatshmëria e kapacitetit lundrues me të gjitha kushtet klimaterike falë formave unike dhe dizajnit, i cili ofron siguri, rehati dhe shumë argëtim në bord. Çdo detaj i brendshëm apo i jashtëm i këtij mjeti inovativ lundrues është projektuar dhe përshtatur plotësisht sipas kërkesave të porositësit. Ditën e djeshme ai u ankorua në kalatën nr. 5 të Portit detar dhe pas qëndrimit disa orësh do të vijojë lundrimin drejt Napolit.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button