Lajme

Java e parë e vitit e nis me temperatura pranverore, si do të të jetë moti për ditën e sotme

Moti në Shqipëri, do të karakterizohet nga temperatura të larta për pothuajse të gjithë javën e këtij fillim viti të ri 2023. Në ditën e temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 17°C.

Këto temperatura do të na shoqërojnë deri në fundjavë. Era do të jete me drejtim Veri–Perëndim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 balle në det të hapur.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close