fbpx
Lajme

“Jemi policia e shtetit, duart lart”, grabitje si nëpër filma në Vlorë

Detaje të reja mësohen nga ngjarja e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Selenicë, ku 4 persona të veshur si policë tentuan që të vjedhin një banesë.

Kjo është hera e dyta që familja Caushaj në fshatin Hadëraj të Selenicës bie pre e grabitjeve. Edhe ditën e shtunë kjo familje është tentuar që të grabitet, ndërsa dy banesat e vëllezërve janë pranë njëri tjetrit.

Vëllezërit Caushaj thonë se njërin prej grabitësve e kanë njohur, pasi është banor i zonës, ndërsa të tjerët kanë qenë shok të tij. Të dielën grabitësit kanë shkuar me armë, dhe i kanë terrorizuar duke u thënë se ishin Policia e Shtetit, dhe me armë kanë hyrë për të kontrolluar në banesë, duke shkaktuar frikë te familjarët.

Grabitësit i kanë vendosur prangat  të zotit të shtëpisë dhe e kanë goditur me qytën e pistoletës. Djali i Fidel Caushajt i ka ndjekur me makinë ggrabitësit, të cilët duke qenë se kanë tentuar të largohen me shpejtësi, kanë rënë në greminë se bashku me makinën e tyre.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button