Lajme

Jetë të gjatë dhe me gëzime strategut të futbollit shqiptar nga Bolena e Vlorës, trajnerit Bejkush Birçe

Jetë të gjatë dhe me gëzime strategut të futbollit shqiptar nga Bolena e Vlorës, trajnerit Bejkush Birçe, i cili feston sot 78 vjetorin e lindjes! Një jetë kaluar brenda fushës si futbollist dhe më vonë në pankinën në anë të fushës së blertë si trajner! Nga mësimdhënia si pedagog në akademinë ushtarake “Skënderbej”, tek drejtimi i klubeve si Flamurtari Vlorë, Lokomotiva Durrës, Partizani dhe Dinamo i Tiranës, për të arritur kulmin e karrierës si trajner në drejtimin e denjë që i bëri Kombëtares Kuq e Zi në një moment jo pak të vështirë!

Aftësi për të krijuar harmoni në grup, shumë talente të zbuluar nga dora e tij, takticien dhe skematik, elementë që i sollën dhe shumë trofe të fituar!  Mirënjohje të thellë për kontributin e spikatur në futbollin shqiptar! Vullnet Sinaj.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close