Lajme

Jo vetëm djemtë shqiptarë, por edhe vajzat, e reja fshihet në kamion për të ikur në Angli (Video)

Shumë të rinj shqiptarë kanë parë emigrimin si zgjidhje të vetme të ‘halleve’ që kanë në Shqipëri. Megjithëse shpesh kemi dëgjuar që meshkujt emigrojnë për të siguruar një jetë më të mirë për veten dhe familjen e tyre, nuk mungojnë as vajzat që ndërmarrin udhëtime të vështira. Së fundmi një video nga poshtë kamionit është publikuar nga JOQ, ku një vajzë e cila tregon pasaportën shqiptare udhëton për në Angli.

Vajza shkruan: Une jam vajze dhe ika per Angli, u futa posht veglave te kamionit, nuk rrihej me ne Shqiperi.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: