Lajme

Juventus, Pogba në telashe, rrezikon debutimin në 15 gusht

Rrezikon të nisë me një ndalesë kampionati i Paul Pogba me Juventusin ku u rikthye pas 5 viteve te Man. United.

Dëmtimi i pësuar në menisk po rezulton më i rëndë se sa u mendua fillimisht dhe mesfushori francez sipas të gjitha gjasave do të mungojë në debutim kundër Sassuolos në 15 gusht.

Sipas komunikatës se Juventusit, lojtari ka pësuar një dëmtim në pjesën e jashtme të meniskut. Gjatë orëve të ardhshme do t’u nënshtrohet testeve shtesë por do të qëndrojë i veçuar nga skuadra.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close