Lajme

Ka denoncuar grabitjen e pronave para 3 vitesh, kërcënohet familja e Irini Buas në Dhërmi! I hidhet një plumb në oborrin e shtëpisë dhe i vrasin

Familja e Irini Buas, e cila ka denoncuar më parë se i kanë grabitur pronat, është kërcënuar. Mësohet se asaj i është hedhur në oborrin e shtëpisë në Dhërmi një plumb nga persona ende të paidentifikuar dhe po ashtu i kanë vrarë edhe papagallin. Nuk ka ende autorë të dyshuar për ngjarjen.

Kujtojmë se 3 vite më parë Irini Bua  denoncoi se i janë grabitur 11 mijë metër/katrorë pronë të fituar me ligjin 7501. Ajo akuzoi drejtpërdrejtë ish-deputetin Alket Hyseni, i cili nga ana tjetër ky i fundit mohoi akuzat duke u shprehur asokohe se pasuria e tij dhe trualli i fituar në bregdet janë me burime të ligjshme dhe konform rregullave.

Himarë/Informacion paraprak Më datë 22.10.2021, në oborrin e banesës së shtetases I. B., 67 vjeçe, banuese në Dhërmi, është gjetur dhe sekuestruar 1 p redhë fi sheku lu ftarak. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close