Lajme

Ka nisur procesi i vaksinimit për qytetarët edhe në qarkun e Vlorës, mbi 70-vjeç

Ka nisur procesi i vaksinimit për qytetarët edhe në qarkun e Vlorës . Rreth orës 9:00 të mëngjesit të sotëm në ambientet e pallatit të sportit janë hapur dyert për të filluar procesin e vaksinimit me vaksinën kineze nga bluzat e bardha për të moshuarit mbi 70 vjec .

Pritet që gjatë ditës së sotme të kryhen 1 mij vaksinime e ndërkaq jashtë dyerve prisnin shumë të moshuar në rradhë për të marë dozën e vaksinës . Shumë prej tyre që kryen vaksinën u shprehën se cdo gjë po ecën me ritme normale dhe deri në këto momente nuk është shfaqur asnjë komplikacion tek asnjë i moshuar.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: