Lajme

Ka.pet në kufi vlonjati i kër.kuar, i v.odhi pasaportën një personi tjetër

Kapet një shtetas i shpallur në kër.kim për veprën penale “V.rasja me dashje mbetur në tentativë”, i cili u kap duke kaluar kufirin në mënyrë të paligjshme, me pasaportën që i kishte vj.edhur një shtetasi tjetër.

Policia ben me dije se “Shërbimet e patrullës së kufirit të gjelbër, në Stacionin e Policisë Kufitare Qafë-Thanë, bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit në kërkim  Gj.Ç., 53 vjeç, banues në Vlorë”. Ky shtetas ishte shpallur në kërkim në lidhje me ngjarjen e ndodhur në datë 03.12.2019, në lagjen “Isa Boletini”, në Vlorë, ku dyshohet se ka goditur me mjete prerëse shtetasin E.Sh. “Punonjësit e policisë kufitare gjatë patrullimit të kufirit të gjelbër, kanë kapur shtetasin Gj.Ç., ku gjatë kontrollit fizik të të cilit iu gjet një pasaportë me gjeneralitetet e shtetasit A.A, 55 vjeç, banues në Vlorë, të cilën ia kishte vj.edhur disa ditë më parë këtij të fundit, me qëllim kalimin e kufirit në mënyrë të pal.igjshme”-njofton policia. Veprimet e mëtejshme proceduriale u kryhen nga Drejtoria Vendore e Policisë Vlorë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close