fbpx
Lajme

Kakavijë, gjobiten me 700 mijë lekë dy persona me Covid

Dy persona nga Saranda janë gjobitur me 700 mijë lekë nga Inspektorati Shtetëror Shëndetësor në Gjirokastër pasi tentuan të kalojnë doganën e Kakavijës drejt tokës greke pavarësisht se testet e Covid-19 i kishin dalë pozitive. S.C. 60-vjeç dhe E.L. 42-vjeç janë konstatuar nga specialistët e Shëndetësisë dhe policia kufitare gjatë shqyrtimit të dokumentacionit të tyre. Të dy ata janë shoqëruar në shtëpi ku janë karantinuar deri në momentin e negativizimit

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button