Lajme

Kakavijë/ Ndalohet Panajot Barka i gjenden libra me përmbajtje anti-shqiptare

Studiuesi dhe njëkohësisht shefi i Departamentit të Gjuhës greke në Universitetin e Gjirokastrës, Panajot Barka ka tentuar të fusë në territorin shqiptar libra me përmbajtje anti-shqiptare.

Panajot Barka ishte me gruan në makinë kur ju gjetën materialet antishqiptare. Policia e ka mbajtur të fshehtë këtë ngjarje. Barka u justifikua se librat do të jenë në bibliotekën e universitetit. /SH.COM

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close